Studenti Pravnog fakulteta u Zagrebu u petak, 14. siječnja će u sklopu projekta Pravne klinike građanima Samobora u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Samobor pružiti besplatnu pravnu pomoć. Aktivnost će se održati u Centru za mlade Bunker, od 10 do 12 sati. Po prvi put Pravna će se klinika održati u Samoboru, a planira se nastaviti s projektom jednom mjesečno.
Besplatnu pravnu pomoć mogu zatražiti svi zainteresirani građani. Nije potrebna prijava, a sa sobom moraju ponijeti fotokopiju osobne iskaznice i dokumentacije vezane uz pravni problem koji imaju. Klinika u prvom redu pruža pravne savjete, a studenti mogu pomoći i u sastavljanju raznih pismena i podnesaka u upravnim i drugim postupcima. Studenti samostalno i kolektivno obrađuju primljene slučajeve, pri čemu im po potrebi pomažu akademski mentori – suradnici, znanstveni asistenti i profesori.
