U Harmici se održala se svečanost proslave velikog jubileja DVD-a Harmica – 100 godina od osnutka društva. Nakon formiranja počasnog ešalona, održana je svečana sjednica DVD-a na kojoj je predstavljeno izvješće o radu, a dodijeljene su zahvalnice i priznanja.
Prvo stoljeće je najteže
DVD Harmica održao je svečanost obilježavanja svog prvog stoljeća rada i djelovanja koje se održalo ispred vatrogasnog doma u Harmici. Predsjednik društva Franjo Krčan, osvrnuo se na rad društva od njegovih početaka kao i na veliku važnost društva kao vezivnog tkiva same zajednice.

„Pogrešno bi bilo govoriti o Harmici, a ne spomenuti vatrogasce i našu uzornu vatrogasnu organizaciju, jer vatrogasci su sudionici svih društvenih zbivanja na našem području. A po zalaganju, te nesebičnom pružanju pomoći sasvim sigurno i vodeća organizacija“, na proslavi je rekao predsjednik društva Franjo Krčan. Naglasio je da je barem jedan član svakoga domaćinstva ujedno i član ovoga društva.

„Slobodno možemo reći da je vatrogastvo u genima Harmičana“, rekao je Krčan. Društvo je, na inicijativu učitelja Ive Semeraja, osnovano u svibnju 1922., kao DVD Šenkovec sa sjedištem u Harmici, da bi četiri godine kasnije promijenilo ime u DVD Harmica.

Kao izaslanik predsjednika države svečanosti je prisustvovao načelnik Brdovca Alen Prelec, a kao izaslanik predsjednika Vlade RH gradonačelnik Zaprešića Željko Turk. U ime Zagrebačke županije prisutna je bila predsjednica Skupštine Martina Glasnović.

„Zahvala što čuvate vrijednosti koje pronose vatrogasci: zajedništvo i veliko srce za druge“, rekla je Glasnović, dodavši da je u Zagrebačkoj županiji najviše vatrogasaca u Hrvatskoj.

Sto godina društva vatrogascima Harmice čestitao je i predsjednik VZ Zagrebačke županije Slavko Povrlišek, poručivši da vatrogastvo u ovome naselju, s mladima i u zajednici aktivnim vatrogascima, ima svjetlu budućnost.

Na kraju se tradicionalno održala podjela zahvalnici i priznanja društva.
