Kraj je godišnjih odmora, što znači da je i sport polako krenuo. Lopte se kotrljaju po nogometnim igralištima, pa i u Brdovcu. Tamošnje stanje u sportu komentirao je u intervjuu Alen Prelec, općinski načelnik.
Brdovečki sportaši kažu da je Alen njihov, ipak je on nogometaš. Kako bilo da bilo, nikad nisu svi zadovoljni. “Nitko nije ušao u moju kancelariju i rekao da mu je baš dosta novca, da mu ne treba više. Svi traže više. I sport općenito, ne samo nogomet. Ja zaista pokušavam sport razvijati koliko je god to moguće. Međutim, nogomet je tu nekako najmasovniji i ima najveću tradiciju. Imamo klubove i igrališta, ta je infrastruktura napravljena. Je li dosta novca za sport da bi se još bolje razvijao i da bi bilo još više mladeži? Nije, ali ga ima. Rekao bih da sigurno imamo 500, 600 registriranih igrača. Ima tu i veterana i i rekreativaca. Svaki klub izabere svoje predsjedništvo i dobiva donaciju s obzirom na broj mladeži. Negdje to malo bolje, negdje malo lošije funkcionira. Ne mogu biti svakom loncu poklopac. Ne mogu tamo doći, zaviriti i reći kako će što biti. Ja si to ne dozvoljavam. Na meni je da to sa svojim suradnicima pokušavam kontrolirati koliko mogu”, rekao je za kraj.

