GTF-Inicijativa za održivi rast nositelj je projekta raSTEMo (Razvoj STEM-a u organizacijama civilnog društva), koji realizira s partnerima Građevinskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu i Prvim klasterom žena poduzetnica RH “Kolo – kako osnažiti lokalno okruženje”.
Projekt raSTEMo doprinosi jačanju kapaciteta organizacija civilnoga društva za razvoj i provedbu programa iz STEM područja održive gradnje i korištenja održivih materijala te aktivno uključivanje djece, mladih i žena u popularizaciju STEM-a kroz provedbu programa raSTEMo. Do sada smo u sklopu projekta organizirali brojne radionice, kampove i festivale diljem Hrvatske, a sada organiziramo Festival raSTEMo u Zaprešiću.
RaSTEMo festival održat će se u Zaprešiću u subotu, 15. 10. 2022. od 10 do 17 sati u sklopu 22. sajma gospodarstva, u sportskoj dvorani i predvorju Srednje škole “Ban Josip Jelačić” na Trgu dr. Franje Tuđmana 1, gdje ćemo na zanimljiv način pokazati što smo sve učinili i što sve možemo učiniti za bolju budućnost kroz održivu gradnju i korištenje održivih materijala.
Za djecu predškolske i osnovnoškolske dobi pripremili smo niz radionica!
RASPORED RADIONICA
11:00 – 12:30 – Vremenska kapsula i izrada privjesaka za ključeve
11:00 – 12:30 – Izrada nakita od smeća
11:00 – 12:30 – Izarda lutaka od kuhača
Pauza 12:30 – 13:00
13:00 – 14:30 – Moj prijatelj robot
13:00 – 14:30 – Vremenska kapsula
13:00 – 14:30 – Izrada nakita ili privjesaka
Pauza 14:30 – 15:00
15:00 – 17:00 – ponavljamo radionice
Oslikavanje lica:
11:00 – 12:30
13:00 – 14:30
15:00 – 16:30
Profesorica Ivana Banjad Pečur s Građevinskog fakulteta Zagreb održat će zanimljivu, zabavnu, ali i edukativnu radionicu namijenjenu djeci o održivoj gradnji.
Posjetitelji će se moći upoznati s time što smo sve učinili i što sve možemo učiniti za bolju budućnost kroz održivu gradnju i korištenje održivih materijala, a kako nam je bilo na ostalim radionicama i festivalima diljem Hrvatske, vidjet će kroz našu izložbu.
Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže na Festivalu raSTEMo u Zaprešiću!
