Na sjednici Općinskog vijeća u Luki jednoglasno je prihvaćeno da poskupljuje cijena odvoza i zbrinjavanja otpada, do koje je došlo nakon više godina. U međuvremenu je poskupjelo gotovo sve, što se odrazilo i na ovu uslugu.
Vijeće je ovo odlučilo nakon dugog razdoblja bez promjena cijena. “Nažalost, donijeli smo mjere koje nikad nisu popularne, koliko se god cijene povećavaju. Svjedoci smo da se pet godina nije povećavala cijena odvoza smeća, stoga se i to moralo dogoditi”, rekao je Darko Kralj, načelnik Općine Luka.
Sjednici je također prisustvovao Domagoj Mikuš, direktor Zaprešić d.o.o. za obavljanje komunalnih djelatnosti. “Moram tu reći da smo, unatoč ovom povećanju cijene, još uvijek u donjem dijelu tablice”, naglasio je.

Novi prihvaćeni prijedlog cjenika za minimalnu javnu uslugu iznosi 12,66 eura.



