Pretraži pojam

Najčešće su to pojmovi poput "Kolinda", "politika", "kriminal", "Trump" i slično...

Odaberi grad
Svi gradovi
Donja Stubica
Krapina
Marija Bistrica
Oroslavje
Samobor
Sveta Nedelja
Zabok
Zagorski kraj
Zagreb
Zagrebačka županija
Zaprešić
Zaprešićki kraj
Zlatar

U ZAGORJU 5 NOVOOBOLJELIH: Viziri danas isporučeni policiji

U ZAGORJU 5 NOVOOBOLJELIH: Viziri danas isporučeni policiji

Objavljeno 03.04.2020 16:33

U Krapinsko-zagorskoj županiji jučer je zabilježeno 5 slučajeva zaraze koronavirusom, a danas nema novooboljelih osoba

Načelnik Stožera civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije Anđelko Ferek-Jambrek izvijestio je kako je na području Krapinsko-zagorske županije i dalje 70 pozitivnih osoba na koronavirus.

U odnosu na jučerašnju konferenciju za medije evidentirano je pet novih pozitivnih osoba. Novoevidentirani dolaze s područja Grada Oroslavja (1), Grada Pregrade (1), Općine Desinić (1), Općine Krapinske Toplice (1) i Općine Petrovsko (1). Treba naglasiti da su brisevi ovih osoba uzeti 1. 4., dakle prekjučer, no rezultate iz laboratorija smo dobili nešto kasnije nego što je to bilo uobičajeno. Jučer je uzeto 19 briseva, od kojih smo dobili rezultate za njih 18 i svih 18 je negativno. Još se čeka jedan rezultat testa od jučer i jedan od prekjučer.” – rekao je načelnik Stožera Ferek-Jambrek.

GRAF: broj ukupnih pozitivnih osoba i broj novoevidentiranih pozitivih osoba po datumu uzimanja brisa (napomena: još uvijek se očekuju rezultati nekoliko uzoraka)

Linearni rast broja oboljelih u KZŽ

Ovom prilikom načelnik Stožera je zahvalio velikoj većini građana koji se drže mjera predostrožnosti te naglasio kako je na području županije prisutan linearni rast broja oboljelih. Na području Krapinsko-zagorske županije trenutno je na koronavirus pozitivna 31 osoba u Pregradi, 14 u Krapini, osam u Humu na Sutli, četiri u Zaboku, četiri u Oroslavju, dvije u Donjoj Stubici, te po jedna u Jesenju, Radoboju, Desiniću, Krapinskim Toplicama i Petrovskom.

Ravnatelj Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana Tihomir Vančina kazao je kako je bolnica iz prostora izolacije na kućnu njegu otpustila dva pacijenta koji se osjećaju bolje.

Zbog incidenta djelatnici OB Zabok 2 tjedna u samoizolaciji

„Imali smo veliku navalu na trijažu, odnosno na šest bokseva na hitnom bolničkom prijemu. Trenutno imamo još šest pacijenata u tim boksevima, a tijekom dana premjestit ćemo ih na odjel. Jedan pacijent iz prvog boksa je skoro završio na respiratoru, a stanje mu se uslijed liječenja i terapije poboljšalo te je stabilnije.” – rekao je ravnatelj Vančina te se posebno osvrnuo na djelatnike bolnice koji su u samoizolaciji zbog incidenta prije dva tjedna.

„Oni se osjećaju dobro i nemaju simptoma u nedjelju ćemo ih testirati i nadam se da će biti sve u redu te da ćemo u ponedjeljak imati povratak tih djelatnika u bolnicu. Također, moram reći kako je s pacijentom koji je bio pozitivan na koronavirus na intenzivnoj njezi u kontaktu bilo pet pacijenata. Većina tih pacijenata je bila na respiratoru, oni su boljeg zdravstvenog stanja i skinuti su s respiratora te ćemo i njih testirati.” – rekao je Vančina.

Trenutnu situaciju, s obzirom na veliki priljev pacijenata i napore oko reorganizacije rada u bolnici, ocjenjuje zadovoljavajućom.

Ravnatelj OB Zabok i bolnice hrvatskih veterana Tihomir Vančina

Jedna osoba pozitivna u SB Stubičke Toplice

Epidemiolog Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije Ivan Lipovac rekao je kako je među posljednjim evidentiranim pozitivnim osobama i djelatnica Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice.

Počeli smo s anketiranjem njezinih kontakata te smo od jučer navečer uspjeli intervjuirati oko 30 osoba koji su na radnom mjestu bili u bliskom kontaktu sa tom djelatnicom. Neki od tih 30 kontakata imaju simptome zbog kojih se sumnja na koronavirus te će biti uzeti brisevi, a svi kontakti su u samoizolaciji.” – poručio je Lipovac.

Ravnatelj Srednje škole Krapina Ivica Rozijan je prije same konferencije za medije simbolično uručio 40 zaštitnih vizira, izrađenih 3D printerima, načelniku Policijske uprave krapinsko-zagorske Robertu Paviću.

Epidemiolog Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije Ivan Lipovac

Proizvodnja zaštitnik vizira u SŠ Krapina u punom jeku

Zahvaljujem se županu KZŽ Željku Kolaru, Stožeru civilne zaštite KZŽ, ravnatelju Srednje škole Krapina na ovom dodatnom opremanju policijskih službenika. To će zasigurno pridonijeti većoj sigurnosti naših policajaca koji su izloženi na terenu i na granici.” – kazao je načelnik Pavić te dodao kakvo je stanje na području naše županije sa kršenjem mjera koje je izdao Nacionalni stožer. 

Do sada smo zatekli 29 osoba u kršenju samoizolacije, za te sve osobe je podneseno izvješće državnom inspektoratu koji je nadležan za daljnje vođenje postupka, odnosno za izdavanje prekršajnog naloga. Što se tiče kaznenog djela prenošenja i širenja zarazne bolesti na području naše županije dosada nije evidentiran takav slučaj… To djelo se može također počiniti i nehajnim oblikom, kad osoba zna da može zaraziti druge, ali misli da to može spriječiti i da se to ne može dogoditi.” – izvijestio je načelnik Policijske uprave krapinsko-zagorske Robert Pavić.

Provodeći i odluku o zabrani napuštanja prebivališta i boravka, istaknuo je načelnik PU krapinsko-zagorske, zatekli su gotovo 450 osoba bez propusnica te za njih dnevno dostavljaju izvješće Stožeru civilne zaštite u Krapini. Dodao je kako je policija uhitila dvoje počinitelja za koje se sumnja da su, predstavljajući se kao djelatnici Crvenog križa, počinili razbojstvo nad starijom osobom.

Preporuka

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST: Jedna djelatnica Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice pozitivna na COVID-19
U Specijalnoj bolnici Stubičke Toplice žurno su poduzeli sve mjere zaštite osoblja i pacijenata te je u samoizolaciju stavljeno 17 sestara i dva liječnika, bliskih kontakata navedene djelatnice Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice je jučer, 2. travnja 2020. godine, kasno poslijepodne dobila informaciju kako je jedna njihova djelatnica pozitivna na COVID-19. U suradnji s […]
GRAD ZABOK: Obavijest za građane vezana za e-propusnice
Poslije 5. travnja svi novi zahtjevi za propusnice se prvenstveno podnose putem sustava e-Građani Mnogi građani su dobili propusnice od Stožera CZ, liječnika ili poslodavca s rokom važenja poslije 5. 4., KOJE OD 6. 4. VIŠE NE VRIJEDE – MOGU SE KORISTITI SAMO DO 5. 4.. Građanima kojima je Stožer CZ Grada Zaboka DO SADA izdao propusnice, izdat […]
KASNILI REZULTATI BRISEVA ZA KRAPINSKO-ZAGORSKU ŽUPANIJU: Evidentirano 70 osoba pozitivnih na koronavirus
Na području Krapinsko-zagorske županije je 2. travnja 2020. godine evidentirano ukupno 70 osoba zaraženih koronavirusom U odnosu na jučerašnju konferenciju za medije Stožera civilne zaštite i Župana Krapinsko-zagorske županije, evidentirano je novih pet osoba pozitivnih na koronavirus. Novoevidentirane osobe dolaze s područja Grada Oroslavja (1), Grada Pregrade (1), Općine Desinić (1), Općine Krapinske Toplice (1) […]
APEL SDP-a KRAPINSKO-ZAGORSKE ŽUPANIJE: ‘Zajedno za Gupčev kraj!’
U podsljemenskoj zoni i na području grada Donja Stubica i općine Gornja Stubica zabilježene su milijunske štete nastale razornim potresom Na području Gupčevog kraja, prije svega u podsljemenskoj zoni i na području grada Donja Stubica i općine Gornja Stubica zabilježene su milijunske štete. U ovoj teškoj situaciji kad su razornim potresom pogođeni mnogi naši sugrađani u […]
OD POTRESA OTVORILA SE RUPA U STUBAKIMA: Sanacija trenutačno nije moguća zbog koronavirusa
U parkovskom perivoju Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice otvorila se rupa u zemlji U blizini Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice otvorila se rupa u zemlji, koja se pojavila nakon potresa. Zbog trenutačne situacije s koronavirusom, sanacija nije moguća, pa će se ona sprovesti kad se za to stvore uvjeti. U parkovskom […]

Propustili ste

Najnovije vijesti

JEDNA NOVOOBOLJELA OSOBA U KZŽ Stožer: ‘Trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom je 74’
U protekla 24 sata na području Krapinsko-zagorske županije evidentirana jedna novooboljela osoba i to s područja grada Pregrade, a ozdravilo je još 11 osoba Na konferenciji za medije Stožera civilne zaštite i Župana Krapinsko-zagorske županije načelnik Stožera civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije, Anđelko Ferek-Jambrek izvijestio je kako je u protekla 24 sata na području Krapinsko-zagorske županije uzeto […]
NAČELNIK OPĆINE DUBRAVICA MARIN ŠTRITOF PITA SE JESU LI DOISTA MALE OPĆINE NAJVEĆI TROŠAK DRŽAVE Gradonačelnik Zaprešića Turk: ‘Ne bih ukinuo niti jednu općinu’
U emisiji N1 televizije, predsjednik Udruge gradova RH, Željko Turk najavio je novi teritorijalni ustroj u RH, odnosno prijedlog da bi manje općine mogle postati mjesne zajednice Temeljem najave prijedloga novog teritorijalnog ustroja RH i prijedloga udruge gradova RH kojeg je za televiziju N1 prezentirao zaprešićki gradonačelnik i predsjednik Udruge gradova Željko Turk, manje bi općine […]
ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: U Distributivnom centru uskoro najmoderniji stroj za sortiranje i pakiranje borovnica i malina
U Distributivni centar za voće i povrće krajem svibnja stiže 1,6 milijuna kuna vrijedan stroj za sortiranje bobičastih i jagodičastih voćnih vrsta U Distributivni centar za voće i povrće, tvrtku u većinskom vlasništvu Zagrebačke županije, krajem svibnja stiže 1,6 milijuna kuna vrijedan stroj za sortiranje bobičastih i jagodastih voćnih vrsta. Riječ je se o prvom […]