Pretraži pojam

Najčešće su to pojmovi poput "Kolinda", "politika", "kriminal", "Trump" i slično...

Odaberi grad
Svi gradovi
Donja Stubica
Krapina
Marija Bistrica
Oroslavje
Samobor
Sveta Nedelja
Zabok
Zagorski kraj
Zagreb
Zagrebačka županija
Zaprešić
Zaprešićki kraj
Zlatar

JEDNA NOVOOBOLJELA OSOBA U KZŽ Stožer: ‘Trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom je 74’

JEDNA NOVOOBOLJELA OSOBA U KZŽ Stožer: ‘Trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom je 74’

Objavljeno 29.04.2020 17:28

U protekla 24 sata na području Krapinsko-zagorske županije evidentirana jedna novooboljela osoba i to s područja grada Pregrade, a ozdravilo je još 11 osoba

Na konferenciji za medije Stožera civilne zaštite i Župana Krapinsko-zagorske županije načelnik Stožera civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije, Anđelko Ferek-Jambrek izvijestio je kako je u protekla 24 sata na području Krapinsko-zagorske županije uzeto 39 briseva te je evidentirana jedna novooboljela osoba s područja grada Pregrade.

Također, imamo 11 novih osoba koje su ozdravile te je sada ukupan broj ozdravljenih osoba s područja Krapinsko-zagorske županije 63. Trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom je 74, a ukupno je uzeto 1.506 uzoraka.” – rekao je načelnik Stožera Ferek-Jambrek te dodao kako u protekla 24 sata nije bilo kršenja mjera samoizolacije, ali da je evidentirano pet kršenja mjere Odluke o zabrani napuštanja prebivališta i stalnog boravišta.

‘Trenutno je šest osoba na bolničkom liječenju’

Trenutno je šest osoba na bolničkom liječenju – tri u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana te tri u Klinici za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljević u Zagrebu, dok su ostali aktivni slučajevi u izolaciji na kućnom liječenju. S jučerašnjim danom postavili smo i novih 11 sumnji te su to osobe koje će danas ići na testiranje. Ukupni broj kontakata do sada je 911.” – kazao je Voditelj epidemiološke službe Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije, dr. Ivan Lipovac.

Ravnatelj Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana Tihomir Vančina istaknuo je nekoliko podataka u radu bolnice u protekla 2 mjeseca: „Kao što je već spomenuo načelnik, ukupno je uzeto 1.506 briseva. Moram zahvaliti i Domu zdravlja KZŽ, koji se nakon početne borbe Bolnice uključio u uzimanje briseva. Puno smo toga prošli u ova nešto više od dva mjeseca. U samo par dana organizirali smo potpuno novi odjel u našoj bolnici – infektivni.

Kroz trijažni dio na hitnom bolničkom prijmu prošlo je 1.170 pacijenata, sa sumnjom u COVID-19 hospitalizirano je više od 120 pacijenata, dok je na samom infektivnom odjelu ležalo 28 pacijenata. Na odjelu se i dalje nalazi troje pacijenata, no i oni se približavaju brojci od 28 dana od prvih simptoma.” – naglasio je ravnatelj Vančina te dodao kako je bolnica naručila takozvane serumske testove koji pokazuju razinu antitijela kojima će testirati i djelatnike bolnice i pacijente koji su preboljeli COVID-19 te će se možda otkriti i asimptomski pacijenti.

Ravnatelj OB Zabok Tihomir Vančina, župan KZŽ-a Željko Kolar, načelnik Stožera Anđelko Ferek-Jambrek i epidemiolog, dr. Ivan Lipovac

Ostaju propusnice za kretanje između KZŽ-a te Grada Zagreba i ZŽ-a

Župan Željko Kolar komentirao je odluku Nacionalnog stožera civilne zaštite da ne odobri ukidanje propusnica sa područja Krapinsko-zagorske županije prema Gradu Zagrebu i Zagrebačkoj županiji: „Prije nego što smo uopće odlučili poslati zahtjev smo zajedno sa našim Zavodom za javno zdravstvo i našim glavnim epidemiologom dobro proučili epidemiološku situaciju. I osobno sam se čuo sa dr. Capakom te je sve nekako išlo u smjeru da bi se to moglo odobriti.”

S obzirom da Grad Zagreb prema zadnjim podacima ima 806.000 stanovnika, Zagrebačka županija 309.000 stanovnika, odnosno zajedno imaju 1.115.000 stanovnika te bi 125.00 stanovnika Krapinsko-zagorske županije bilo oko 11 % tog broja, i ne bi mogli značajnije promijeniti stanje dolazaka na područje grada Zagreba.  Moram reći da smo za ovaj prijedlog dobili i ogroman broj zahtjeva ljudi sa terena, a velik broj ljudi i radi u Zagrebu te propusnice već i dobivaju zbog posla.” – dodao je župan Kolar.

Dosta zahtjeva imamo i da se otvore granice prema Varaždinskoj županiji, kojoj lagano gravitira i dobar dio ljudi s područja Hrašćine, Budinšćine, Mihovljana, Novog Golubovca i Lobora.” – kazao je župan Kolar te poručio „Naravno da ćemo poštovati odluku Nacionalnog stožera. Naše Zagorke i Zagorce, stanovnike Krapinsko-zagorske županije molim za još malo strpljenja i nadam se da će u trećem krugu popuštanja mjera doći i do ukidanja ovih propusnica.”

‘Još jednom molim stanovnike naše županije da budu strpljivi’

Još jednom molim stanovnike naše županije da budu strpljivi, da se i dalje strogo pridržavaju svih mjera koje su na snazi. Danas imamo ukupno 63 ozdravljena i 74 pacijenta koji su još uvijek sa koronavirusom, te ćemo do kraja tjedna zasigurno imati veći broj ljudi koji su ozdravili neko bolesnih.” – zamolio je župan.

Htio bih još jednom zahvaliti Zavodu za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije, dr. Lipovcu i njegovim suradnicama i suradnicima, Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana, Domu zdravlja KZŽ i Zavodu za hitnu medicinu KZŽ koji su odradili i još uvijek odrađuju veliki posao. S obzirom na povećane liste čekanja, trebat će ponovno puno znanja, dobre organizacija i strpljenja da ponovno sustav uvedemo u normalu.” – poručio je župan Kolar te zahvalio i članovima Crvenog križa, vatrogascima i MUP-u, koji isto tako odrađuju jako dobar posao.

Preporuka

SVJETSKI DAN PLESA: Proslava u nešto drugačijemu ozračju
Svjetski dan plesa obilježava se 29. travnja na inicijativu UNESCOV-a Međunarodnog odbora za ples Međunarodnog kazališnog instituta za ples – ITI od 1982., a u Hrvatskoj od 1999. godine Zaprešićki plesni studio Jeté ove će godine Svjetski dan plesa proslaviti na nešto drugačiji način. Međutim, plesači neće zaboraviti podsjetiti javnost na ples kao značajan umjetnički […]
INTERVJU: Općina Hum na Sutli proslavila je svoj dan
U razgovoru s načelnikom Zvonkom Jutrišom saznali smo koji su planovi iza njih ali i pred njima Trenutno je koronavirus glavna aktualna tema svih medija. O tome kako su se mještani Huma na Sutli snašli usred pandemije, kako se pridržavaju mjera, ali i o projektima i Danu općine razgovarali smo s načelnikom Zvonkom Jutrišom.  Evo, […]
ZLATAR TIJEKOM EPIDEMIJE: Nastavljaju se projekti
Povodom Dana grada Zlatara, koji se obilježava na današnji dan, razgovarali smo s gradonačelnicom Jasenkom Auguštan-Pentek o snalaženju u trenutnoj situaciji Ove godine grad Zlatar svoj dan neće moći obilježiti na način na koji se to činilo godinama – međutim, valja napomenuti da su iza grada brojni uspješni projekti te srećom ne broji niti jednu […]
DAN OPĆINE DESINIĆ: Prošao bez proslave, načelnik izdvojio brojna ulaganja
Dovršava se multimedijalizacija rodne kuće Đure Prejca Jučer je bio Dan općine Desinić, ali zbog izvanrednih mjera koje su nastupile zbog epidemije koronavirusa, proslava nije održana. Tim je povodom načelnik Općine Desinić, Zvonko Škreblin za Televiziju Zapad rekao sljedeće: „Tužno je i žalosno, ali eto, prebrodit ćemo i ovu krizu”. Načelnik se osvrnuo na prošlu […]
DAN KRAPINSKO-ZAGORSKE ŽUPANIJE: Zapaljene svijeće kod središnjeg križa na gradskom groblju
Prigodom Dana Krapinsko-zagorske županije župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i predsjednica Županijske skupštine Vlasta Hubicki su, zajedno sa zamjenicima župana Jasnom Petek i Anđelkom Ferekom-Jambrekom, zapalili svijeće kod središnjeg križa na gradskom groblju u Krapini Župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i predsjednica Županijske skupštine Vlasta Hubicki su, zajedno sa zamjenicima župana Jasnom Petek i Anđelkom […]

Propustili ste

Najnovije vijesti

NAČELNIK OPĆINE DUBRAVICA MARIN ŠTRITOF PITA SE JESU LI DOISTA MALE OPĆINE NAJVEĆI TROŠAK DRŽAVE Gradonačelnik Zaprešića Turk: ‘Ne bih ukinuo niti jednu općinu’
U emisiji N1 televizije, predsjednik Udruge gradova RH, Željko Turk najavio je novi teritorijalni ustroj u RH, odnosno prijedlog da bi manje općine mogle postati mjesne zajednice Temeljem najave prijedloga novog teritorijalnog ustroja RH i prijedloga udruge gradova RH kojeg je za televiziju N1 prezentirao zaprešićki gradonačelnik i predsjednik Udruge gradova Željko Turk, manje bi općine […]
ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: U Distributivnom centru uskoro najmoderniji stroj za sortiranje i pakiranje borovnica i malina
U Distributivni centar za voće i povrće krajem svibnja stiže 1,6 milijuna kuna vrijedan stroj za sortiranje bobičastih i jagodičastih voćnih vrsta U Distributivni centar za voće i povrće, tvrtku u većinskom vlasništvu Zagrebačke županije, krajem svibnja stiže 1,6 milijuna kuna vrijedan stroj za sortiranje bobičastih i jagodastih voćnih vrsta. Riječ je se o prvom […]
KRAPINSKO-ZAGORSKA ŽUPANIJA: Nacionalni stožer nije prihvatio prijedlog Županijskog stožera o ukidanju propusnica za kretanje prema Gradu Zagrebu i ZŽ-u
Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske odgodio je ukidanje propusnica za kretanje između Krapinsko-zagorske županije i Grada Zagreba te između Krapinsko-zagorske županije i Zagrebačke županije nakon planirane FAZE 3 Mjera za pokretanje gospodarskih i drugih djelatnosti i aktivnosti Stožer civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije je u poslijepodnevnim satima 28. travnja 2020. godine primio odgovor Stožera civilne zaštite […]